Pożyczka długoterminowa dla zadłużonych – jak brać, by się nie zadłużyć?

Kolejne zobowiązanie w przypadku osoby już zadłużonej wydaje się nie być dobrym pomysłem. Zaległości w spłacie nie są tym, czego oczekują od solidnych klientów banki i instytucje finansowej. Jednocześnie wiele z nich oferuje produkty stworzone właśnie z myślą o tej grupie konsumentów. Dlaczego? Ponieważ to niekiedy jedyne rozwiązanie, które pomaga wyjść z długów. Dodatkowo problemy ze spłatą w przeszłości mogą nie mieć wpływu na obecną sytuację.

Cel pożyczki długoterminowej dla zadłużonych

Zaciągnięcie zobowiązania bez żadnego argumentu rzeczywiście nie ma sensu i prędzej przyczyni się do powiększenia problemów finansowych, niż ich zmniejszenia, dlatego niezwykle istotne jest, by wiedzieć, na co pożyczka długoterminowa dla zadłużonych zaciągnięta w firmie familyloan.pl zostanie przeznaczona. Oczywiście celem tym nie powinny być wakacje na Bali czy najnowszy smartfon. Jeśli jednak uzyskane pieniądze zostaną wykorzystane na spłacenie wszystkich zaległości i zobowiązań, by pozostała tylko jedna i z pewnością mniejsza rata, pożyczka będzie korzystnym rozwiązaniem. A czy bezpiecznym? To w głównej mierze zależy od posiadanych dochodów.

Analiza budżetu

Planowanie i zarządzanie swoim budżetem nie jest domeną Polaków, jednak staje się coraz popularniejsze i coraz więcej gospodarstw domowych przeprowadza regularne analizy swojego budżetu. Obecnie aż 50 proc. Polaków zaledwie myśli o oszczędzaniu, a 60 proc. przyznaje się, że oszczędza, ale w sposób bardzo nieregularny.1 Ma to związek przede wszystkim z nieumiejętnością przeprowadzenia analizy swoich wydatków oraz wprowadzenia trwałych zmian. W większości przypadków gromadzenie oszczędności jest możliwe, ponieważ dochód na to pozwala.

Analiza budżetu pozwala ocenić również, czy kolejne zobowiązanie nie jest przysłowiowym gwoździem do trumny i nie pogłębi problemów finansowych jeszcze bardziej. Wykonanie jej przed zaciągnięciem pożyczki jest niezbędne, by mówić o bezpiecznym i świadomym korzystaniu z tego typu produktów finansowych.

1https://zbp.pl/public/repozytorium/wydarzenia/images/pazdziernik_2018/InfoKREDYT_-_Oszczdzanie_i_Kredytowanie_Polakow.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *