Pożyczka gwarant – korzystna oferta czy sposób na większe problemy?

Szukając odpowiedzi na pytanie w pierwszej kolejności należy odpowiedzieć na inne, a mianowicie „co jest przyczyną zadłużenia”. To, czy pożyczka gwarant, czyli najczęściej pożyczka zaciągana przez osoby zadłużone, będzie miała pozytywny czy negatywny wpływ na ich sytuacje, zależy przede wszystkim od wiedzy samego zainteresowanego nie tylko o produktach finansowych, ale o finansach w ogóle.

Polacy i pożyczanie – czyli mieszanka wybuchowa

Można by założyć, że Polacy dzielą się na dwie grupy grupy pożyczkobiorców – na tych, którzy pożyczają umiejętnie, a więc po dokładnym zestawieniu swojej sytuacji finansowej z ratami zobowiązania, oraz na tych, którzy pożyczają bez analizy budżetu. Jednak czy tylko nieprzemyślane zaciąganie pożyczek z gwarantem jest przyczyną zadłużeń? Oczywiście, że nie. Do zaległości w spłacie, a w następstwie powstania długu prowadzą również nieprzewidziane sytuacje, w tym nagła utrata pracy czy choroba uniemożliwiająca osiąganie dotychczasowego dochodu. Jednak najczęstszą przyczyną jest niewiedza i brak umiejętnego przygotowania się do zobowiązania. Według raportu przeprowadzonego na zlecenie Biura Informacji Kredytowej oraz Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy wielu Polaków nie zna podstawowych terminów związanych z produktami finansowymi:

  • 14 proc. nie zna pojęcia „zdolność kredytowa”
  • 24 proc. nie potrafi wyjaśnić, czym jest historia kredytowa
  • aż 78 proc. nie wie, co to RRSO.1

Pożyczka z gwarantem – jak wziąć, by nie pogrążyć się w długach?

Należy zwrócić uwagę na to, że pożyczka gwarant może przynieść wiele korzyści osobie zadłużonej. W wielu przypadkach to doskonała alternatywa dla konsolidacji. Dłużnik posiadający kilka niespłaconych mniejszych zobowiązań, których suma miesięczna rat przekracza jego możliwości budżetowe, zaciągniętą pożyczką z gwarantem może je spłacić i regulować każdego miesiąca jedną, mniejszą ratę. Jednak w sytuacji, gdy zobowiązanie zostanie wzięte bez dokładnego przeanalizowania swoich możliwości lub na dowolny, błahy cel, wielce prawdopodobne jest, że zadłużenie powiększy się, zamiast ulec zmniejszeniu.

1https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=2ahUKEwiU-f3ExsfiAhVOposKHTdDBhsQFjACegQIBhAC&url=https%3A%2F%2Finteraktywnie.com%2Fdownload%2F91-pozyczki-w-internecie-2014&usg=AOvVaw1TgWn_UxfELdrm6NNj-IE8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *