Pozyczka z komornikiem – czy można przez Internet?

Trafienie do bazy dłużników skutecznie utrudnia zaciągnięcie zobowiązania. Wszystkie banki i większość firm pożyczkowych nie przyznaje kredytów i pożyczek klientom, którzy mogliby okazać się niesolidni i stworzyć ryzyko strat. Wiele firm pożyczkowych przygotowuje specjalne oferty dla osób, które posiadają zaległości, ale regularnie próbują je nadrobić. W bazie nie ma informacji o egzekucji komorniczej, jednak czy to jedyna przeszkoda?

Problemy, które mogą pojawić się przy pożyczce z komornikiem

Egzekucja komornicza polega na odzyskaniu zaległości zarówno w formie majątku dłużnika, jak i pieniędzy. Dlatego komornik zajmuje konto i odpowiedni procent środków, jakie się na nim znajdują. Każda kwota powyżej progu znika z rachunku bankowego w mgnieniu oka. Wielce prawdopodobne jest, że środki z pozyczki z komornikiem spotka ten sam los. Czy istnieje zatem jakieś rozwiązanie? Owszem! Firma pożyczkowa musiałaby spełniać kilka warunków. Jednym z nich jest możliwość przekazania pieniędzy specjalnym przekazem pocztowym – czekiem GIRO.

Jak wziąć pożyczkę z komornikiem przez internet?

Zaciągnięcie zobowiązania w takiej sytuacji niemal nie różni się od korzystania z pozostałych ofert. Łatwy i szybki proces rozpatrywania wniosków to największa zaleta firm pożyczkowych, wskazywana przez 54 proc. ankietowanych biorących udział w raporcie Citi Handlowy.1 Na kolejnych miejscach jest minimum formalności oraz brak konieczności posiadania dobrej zdolności kredytowej.

Wiedząc, jaka firma pożyczkowa udziela zobowiązań osobom, wobec których rozpoczęto egzekucję komorniczą, wystarczy wejść na jej stronę internetową i wypełnić wniosek. Znając sytuację swoich klientów, często dostępna jest opcja GIRO. Zaznaczenie jej pozwoli uniknąć zajęcia przez komornika kwoty pożyczki. To świetne rozwiązanie, jeśli zobowiązanie zaciągane jest w celu opłacenia bieżących wydatków, w tym zapłacenie rachunków czy zakupienie leków. Forma ta nie musi być wykorzystywana, jeśli pozyczka z komornikiem jest na tyle duża, by spłacić dług i poprawić swoją sytuację finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *