Szybka gotówka dla zadłużonych krok po kroku

Zaciągnięcie zobowiązania obecnie nie wymaga nawet wyjścia z domu. Dostęp do wielu produktów i usług sprawia, że każda branża skraca czas oczekiwania klienta. Współcześnie wystarczy, by konsument nie otrzymał odpowiedzi natychmiast lub musiał czekać zbyt dług, by zwrócił się do konkurencji. Dlatego firmy pożyczkowe maksymalnie ułatwiają zaciąganie zobowiązań likwidując zbędne formalności i przyspieszając tym samym całą procedurę.

1. Szybka gotówka dla zadłużonych – cel pożyczki

Ustalenie celu pożyczki pozwoli nie tylko działać zgodnie z planem i nie ulec pokusie, by wydać pieniądze na inny cel, ale też ustalić priorytety i przekonać się, czy zaciąganie kolejnego zobowiązania jest rzeczywiście potrzebne. Przy okazji warto również zapanować nad swoim budżetem. Zadłużenie bardzo często jest konsekwencją wydawania pieniędzy bez żadnej kontroli. Jak przekonuje Michał Szafrański, autor bloga Jak oszczędzać pieniądze1, zazwyczaj już po pierwszej analizie budżetu i zaplanowaniu wydatków okazuje się, że można zaoszczędzić całkiem sporą sumę.

2. Firma pożyczkowa z atrakcyjnym oprocentowaniem i korzystnymi warunkami

Wybranie firmy pożyczkowej powinno być poprzedzone sprawdzeniem co najmniej kilku ofert różnych instytucji. To pozwoli ocenić, jakie oprocentowanie będzie korzystne oraz jakie warunki dopasowują się do indywidualnej sytuacji finansowej. Warto również zwrócić uwagę nie tylko na oprocentowanie pożyczki, ale również na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Koszty pozaodsetkowe mogą sprawić, że w rzeczywistości zaciągnięte zobowiązanie nie jest ani trochę korzystne.

3. Wypełnienie formularza i oświadczenie

Formularz do uzyskania szybkiej gotówki dla zadłużonych wymaga wskazania wyłącznie najważniejszych danych z dowodu osobistego. Konieczne jest również oświadczenie o dochodach, które w zależności od firmy pożyczkowej, składane jest słownie podczas rozmowy z przedstawicielem instytucji lub pisemnie, podczas składania formularza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *